Dostęp do kursów - zaloguj się TUTAJ
Logo

Nowości na platformie Holistic Creatives w lutym

I wszystko co musisz wiedzieć o naszych nowych kursach

09 marca 2024

Element

W ostatnim miesiącu nareszcie na platformie pojawiły się nowości. Czy mnie to zaskakuje, że akurat w lutym platforma budzi się z zimowego snu? Zupełnie nie. Bo luty to dla mnie miesiąc nowych początków. 

Postanowiłam zrobić krótki update o lutowych nowościach i Wam je nieco przybliżyć. Ze wszystkich premier jestem bardzo dumna i cieszę się ogromnie za każdym razem, kiedy widzę, że decydujecie się na kurs w Holistic Concept Store. 

Zanurzenie w filozofię jogi

Miało być o kursach, ale zaczniemy nie od kursu, a od ebooka, który napisała cudowna nauczycielka vinyasa jogi, Mania Czomperlik.

Manię poznałam kilka lat temu, kiedy jeszcze prowadziła zajęcia w mojej ulubionej szkole jogi w centrum Warszawy. To była niedzielna joga oczyszczająca (a o oczyszczaniu jeszcze będzie niżej!), upalny letni dzień, więc wylałam z siebie litry potu. Ale pamiętam, że wyszłam z dużym uśmiechem i pozytywną energią z tych zajęć.

Oczyszczenie ciała i umysłu to było jedno. Ale dużo z tej radości przekazała sama Mania. Do dziś pamiętam pod jakim byłam wrażeniem sekwencji, którą ułożyła. A ebook o filozofii jogi został przygotowany z taką samą dbałością o detal, jak jej jogowe sekwencje oraz kaligrafie, które maluje (polecam zerknąć na Instagram Mani: @maniatheyogi🧚🏼‍♀️).

Ok, ale dlaczego właściwie interesować się filozofią jogi? Może to jest dla Ciebie zaskoczenie, ale joga to nie są tylko ćwiczenia na macie. W cudownej książce “Joga – sztuka życia” Donna Farhi tak pisze o jodze:

W swojej istocie joga odnosi się zarówno do praktyki, jak i do sposobu bycia, w którym realizujemy wrodzoną jedność rozmaitych przejawów życia. W jodze istnieje ciche zrozumienie, że choć mamy ciało, osobowość i nazwisko, owo małe ja, które wydaje się całością naszego istnienia, stanowi jedynie małą cząstkę czegoś większego.

Donna Farhi „Joga – Sztuka życia”

Jakie było moje zdziwienie, gdy czytałam inną świetną książkę – “8 zasad miłości” Jay’a Shetty – jest ona wręcz przepełniona odniesieniami do starożytnych nauk jogi oraz przypowieści, które są podstawą jogicznej filozofii. 

Joga to także zestaw zasad, którymi warto kierować się w codziennym życiu. Takie jogowe “przykazania”, które praktykujemy na macie ale także w życiu. Na przykład nie porównywanie się i nie ocenianie – bardzo wartościowe wskazówki, które sprawdzą się w obu obszarach i mają duże przełożenie na nasze współczesne życie. Na macie – nie oceniaj koleżanki z maty obok, która jest na pierwszych zajęciach i nie dotyka czołem kolana (bo nie o to chodzi w jodze, żeby popisywać się fizyczną sprawnością). Poza matą – nie warto porównywać się do innych, a już szczególnie w social mediach. Każdy idzie swoją indywidualną ścieżką.

Starożytna nauka jogi nawet nie udaje, że jest prosta, szybka, albo łatwa. To praktyka, która z szacunkiem rozważa istotę niezwykle nieuporządkowanego i złożonego zjawiska zwanego człowiekiem i rozprawia się z równie ambitnym wyzwaniem – codziennym życiem.

Donna Farhi „Joga – Sztuka życia”

W ebooku, a w zasadzie podręczniku Mani, poznasz podstawy starożytnej filozofii jogicznej oraz najważniejsze teksty, z których ta czerpie. Publikację zamówiło już wielu nauczycieli jogi, ale jeśli “tylko” praktykujesz jogę jako uczeń, a fascynuje Cię ta ścieżka – to też coś dla Ciebie. Zajrzyj po szczegóły tutaj.

Zapoznanie z cyklicznością

Kolejny temat, który jest mi obecnie bardzo bliski, to cykliczność. Jeśli się nad tym zastanowić, żyjemy zanurzeni w naturalne cykle: cykl pór roku, cykl księżycowy, cykl dnia i nocy, cykl oddechu, kobiecy cykl menstruacyjny… Jednak ta naturalna cykliczność wydaje się odstawiona na boczny tor w świecie, który nie chce się zatrzymywać. 

Chociaż znajomość naturalnego cyklu to wiedza, która wydaje się naturalna dla każdej kobiety, obserwuję, że dopiero od jakiegoś czasu jest to wręcz trend, żeby za tą swoją cyklicznością podążać. Szczególnie na tzw. Zachodzie 😉 jest już mnóstwo aplikacji, publikacji i podcastów o życiu w zgodzie z cyklem menstruacyjnym.

Na naszym polskim podwórku długo byliśmy w tyle, dlatego bardzo mnie cieszy, że do grona Autorek w lutym dołączyła Aga Siejka, prekursorka pracy z kobiecą i księżycową cyklicznością w Polsce, która pracuje z analogią faz cyklu kobiecego do cyklu pór roku.

W sklepie jest dostępny jej pierwszy produkt o odżywianiu wskazanym w każdej z faz naszego cyklu.

Doskonała okazja, żeby poznać Agę bliżej, bo planujemy wkrótce udostępnić autorski program Agi, który omawia szerzej jej podejście do wsparcia i śledzenia cyklu. 

Kilka słów o oczyszczaniu

Oczyszczająca może być joga, ale teraz o bardziej tradycyjnym podejściu do detoksu – oczyszczaniu dietą. Ponownie współpracuję z Karo Góralską, dyplomowaną terapeutką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, żeby zaoferować Ci dołączenie do wiosennego oczyszczania. 

Karo prowadzi te detoksy w formule online od kilku lat i mają one swoje wierne grono fanów (w tym mnie, moją mamę i powiększające się grono przyjaciółek). Tej wiosny można do oczyszczania dołączyć w dwóch opcjach: 

  • dołączyć do jednego z terminów grupowego detoksu prowadzonego przez Karo – masz tutaj dostęp do grupy na Facebooku, wsparcie Karo na bieżąco oraz energię grupy, natomiast musisz iść zgodnie z dostępnymi terminami (diety grupowe zaczynają się 10go marca, po świętach oraz w połowie kwietnia)
  • jeśli chcesz iść swoim tempem, to jest także opcja wykupienia wszystkich materiałów w formule “zrób to sam”; nie ma grupy na Facebooku, za to wszystko jest dokładnie rozpisane i poukładane na platformie kursowej, gdzie masz prowadzenie dzień po dniu i dokładne instrukcje, co jeść, co pić, co kupić oraz mentalne wsparcie 🙂
Zdjęcie: pinterest.com

A dlaczego właściwie oczyszczać się na wiosnę? I czemu to tak powszechne, że my wcale nie czujemy się wczesną wiosną wypoczęci, tylko właśnie jest to dla wielu osób ciężki moment w roku? Jak mówi Karo: 

Nie można założyć wiosennego płaszcza na kożuch. Do pełnej filiżanki nie nalejesz herbaty, jak mawia się na Wschodzie. Żeby uzyskać w naszym ciele balans, najpierw trzeba pozbyć się nadmiarów. Wiosenna energia zmierza ku górze, jest dynamiczna i silna, jeśli spotyka na swojej drodze nogi, śluz, wilgoć blokuje się, a to powoduje zmęczenie i osłabienie.

Karo Góralska – Terapeutka TCM prowadząca detoksy online

Daj mi znać, czy zainteresował Cię któryś z naszych nowych produktów?

CYKLICZNOŚĆ JOGA MEDYCYNA CHIŃSKA NASZE KURSY NOWOŚCI NA PLATFORMIE

Zobacz podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *