Dostęp do kursów - zaloguj się TUTAJ
Logo

Nowości na platformie Holistic Creatives w marcu

Czyli wiosenna energia na platformie i nie tylko

16 kwietnia 2024

Element

Wraz w wiosną przyszła energia na nowe – na platformie pojawił się nowy kurs rozwojowy, pomagający rozwijać kreatywne moce. Ale to nie wszystko – w marcu odbyło się także pierwsze wydarzenie na żywo organizowane przez markę Holistic Creatives.

Moc kreatywności

Większość osób, które znam (szczególnie z pracy w korporacji) twierdzi, że nie są kreatywni, podczas gdy to stwierdzenie mija się z prawdą, ponieważ kreatywność jako cechę posiada każdy człowiek. Osobną kwestią jest, czy rozwijamy ją czy nie.

Wiele kursów kreatywności dostępnych na rynku podchodzi do tematu kreatywności metodycznie, prezentuje teorię i skupia się na metodach generowania pomysłów i oceniania ich. Są to w większości kursy kierowane do organizacji, które chcą rozwijać kreatywność u swoich pracowników. Jednak wątpię w skuteczność takich metod – co z tego, że znamy sposoby na generowanie pomysłów, jeśli siadając przed pustą kartką, na której mamy zapisać pomysł, w naszej głowie jest tak samo pusto?

Zupełnie inne podejście zastosowała Linda Parys w kursie „Kreatywność na spokojnie”, który jest marcową nowością na platformie. Jest to program do wykonania w domu, który można rozłożyć sobie na tydzień lub miesiąc, w zależności od możliwości czasowych. W ramach tego kursu znajdziemy ćwiczenia journalingowe, wyzwania kreatywne i proste eksperymenty, które mają nas zachęcić do próbowania nowych rzeczy i stymulowania swojego umysłu.

Sekretem tego kursu jest podejście do kreatywności nie od strony metodycznej, ale od stworzenia na kreatywne działania przestrzeni w naszym codziennym życiu. Autorka kursu jest uosobieniem prowadzenia kreatywnego życia oraz angażowania się w wiele pasji. Prowadzi też coaching i warsztaty skupione na rozwijaniu marek osobistych, ale także kreacji poprzez zabawę, chociażby z wykorzystaniem klocków LEGO.

Podobne do Lindy podejście opisuje w książce „Dary niedoskonałości” Brene Brown:

[…] wraz z upływem czasu coraz mniej ceniłam kreatywność i coraz rzadziej zajmowałam się rękodziełem. Kiedy ktoś pytał mnie o to, mówiłam: „Po prostu nie jestem kreatywna”. Jednak tak naprawdę myślałam sobie: „Kto ma czas na malowanie czy fotografię, kiedy trzeba się zająć poważną pracą?”

Brene Brown „Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy”

Jeśli szukasz wsparcia w tym, żeby ten czas na kreatywność znaleźć i odblokować swoje kreatywne moce, kurs Lindy jest dobrym miejscem, żeby zacząć. Do końca kwietnia dla czytelników newslettera obowiązuje zniżka.

Cykliczny Dzień Kobiet

Marzec to okazja do celebracji kobiecości i dokładnie na tym skupiony był pierwszy stacjonarny warsztat, zorganizowany w przestrzeni chptr by bites w warszawskim Koneserze.

Rozpoczęłyśmy od warsztatów o kobiecej cykliczności, gdzie Aga Siejka przedstawiła swoje podejście do obserwacji kobiecego cyklu oraz przedstawiła koncepcje 4 archetypów faz cyklu inspirowanych porami roku i postaciami bogiń zaczerpniętymi z tradycyjnych wierzeń i mitologii. Warsztat połączony był z kręgiem kobiet, gdzie miałyśmy okazję wymienić się doświadczeniami w intymnej i wspierającej atmosferze.

Druga część to praktyka jogi kundalini oraz jogi nidry z Iloną Patro, skupiona wokół stymulacji kobiecych hormonów i wyciszenia organizmu. Toasty na wydarzeniu wznosiłyśmy bezalkoholowymi nie-winami od Beztrosko drinks.

Patrnerzy wydarzenia: moonholi, zojo elixirs, wellb marka poduszek do medytacji, beztrosko drinks, zielarnia Zielarz Polski, marka naturalnych kosmetyków phyt’s poland, kosmetyki say hi.

CYKLICZNOŚĆ JOGA KREATYWNOŚĆ NASZE KURSY NOWOŚCI NA PLATFORMIE WIOSNA

Zobacz podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *